“Kto ty jesteś, sunia mała,
                       szetlandzica doskonała.”

W kwietniu 2006 roku pojawił się w naszym domu pierwszy piesek, a dokładnie sunia
Kiara z Puli Szczęścia.
vel. "Księżniczka"


Na XVIII wystawie klubowej psów pasterskich niepolskich w Łodzi 17 września 2006 roku Kiara otrzymała w klasie szczeniaków ocenę obiecującą i III lokatę.


Na Światowej wystawie psów rasowych w Poznaniu 9-12 listopada 2006 roku Kiara otrzymała w klasie młodzieży ocenę bardzo dobrą.


Na XXIX Przemyskiej Wystawie Psów Rasowych w Jarosławiu 11 marca 2007 Kiara otrzymała w klasie młodzieży ocenę bardzo dobrą oraz I lokatę.


Kiara zdała egzamin z PT1 z I lokatą i dostała złoty medal. Na 200 możliwych punktów dostała 195.


Na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych - International Dog Show (CACIB) w Warszawie 7-8.07.2007 Kiara otrzymała ocenę doskonałą, zwycięzcę młodzieży (Zw. Mł.) i złoty medal z I lokatą.


Na Stołecznej Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Warszawie 8.09.2007 Kiara otrzymała w klasie pośredniej ocenę doskonałą, srebrny medal z II lokatą.


Na Krajowej Wystawie Psów I, II i V Grupy FCI w Lublinie 20.04.2008 r. Kiara otrzymała w klasie otwartej ocenę doskonałą, złoty medal z I lokatą i CWC.


Na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych - International Dog Show (CACIB) w Warszawie 11-13.07.2008 Kiara otrzymała w klasie otwartej ocenę doskonałą, złoty medal z I lokatą, CAC i res. CACIB.


12 października 2008 Kiara z Kingą były po raz pierwszy na zawodach agility.
Na zawodach w Warszawie organizowanych w dniach 11-12.10.2008 przez Warszawski Oddział Związku Kynologicznego w Polsce i Klub Agility Cavano Kiara z Kingą zdobyły:
w klasie agility 0 medium lokatę 1,
w klasie jumping 0 medium lokatę 2.
W klasyfikacji łącznej Kiara wygrała z 1 lokatą i oceną doskonałą
Sędziował sędzia: Peter Kindle (sędzia Mistrzostw Świata 2006)

W związku z chęcią posiadania szczeniaków zarejestrowaliśmy przydomek hodowlany

"Z Gwiazdy Porannej" FCI NR 1013/08.


W nocy 24 lutego 2009 pojawiło się w naszym domu maleństwo (miot A).
Aiki z Gwiazdy Porannej. vel. "Łubudu"


W sierpniu 2009 pojawił się w naszym domu kolejny piesek.
Solo z Puli Szczęścia.
vel "Piękniś"


Na Krajowej Stołecznej Wystawie Psów Rasowych - National Dog Show, w Warszawie, 11-12.09.2009, Aiki w klasie szczeniąt uzyskał ocenę wybitnie obiecujący z I lokatą Kiara otrzymała w klasie otwartej ocenę doskonałą, brązowy medal z III lokatą.

Na XXI wystawie klubowej psów pasterskich niepolskich w Łodzi 20 września 2009 roku Solo w klasie baby uzyskał ocenę wybitnie obiecujący z I lokatą, Aiki w klasie szczeniąt ocenę obiecujący z II lokatą, a Kiara otrzymała w klasie otwartej ocenę bardzo dobrą i III lokatę.

Na drugich zawodach Agility na których była, zawodach o Puchar Burmistrza Radzymina 17 stycznia 2010 r. Kiara wygrała i zdobyła dwa złote medale - w Agility Open i egzaminie do klasy A2.

Na Krajowej Wystawie Psów Rasowych - National Dog Show (CAC) w Warszawie 11.09.2010 Solo otrzymał w klasie młodzieży ocenę doskonałą, srebrny medal z II lokatą.

Na IV Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych - IV International Dog Show (CACIB) w Rzeszowie 19-20 lutego 2011 roku Solo w klasie pośredniej zdobył srebrny medal z II lokatą i ocenę doskonałą, Aiki w klasie otwartej zdobył srebrny medal z II lokatą i ocenę doskonałą, a Kiara zdobyła brązowy medal z III lokatą i oceną doskonałą.

Na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Lublinie 17 kwietnia 2011 roku Solo w klasie pośredniej zdobył złoty medal z I lokatą i ocenę doskonałą, Aiki w klasie otwartej zdobył złoty medal z I lokatą i ocenę doskonałą, a Kiara zdobyła srebrny medal z II lokatą i oceną doskonałą.

SOLO JEST REPRODUKTOREM


W naszym domu pojawił się nowy lokator. Ratując psa w chorobie, zagrzybionego, z chorymi nerkami i ogromnie zastraszonego, psa który bezskutecznie szukał domu, adoptowaliśmy Orina mającego w sobie trochę z collie, sheltie i bordera.

Na Wakacyjnych zawodach Agility 19.08.2012 Kiara w klasie A2 zajęła raz I i raz II miejsce z ocenami doskonałymi i uzyskała "łapkę" do A3.

Na Krajowej Stołecznej Wystawie Psów Rasowych (CAC) w Warszawie 08 września 2012, Aiki w klasie otwartej zdobył złoty medal z I lokatą ocenę doskonałą, CWC, ZW.

AIKI JEST REPRODUKTOREM

Na XXIV Jesiennej Wystawie Psów Rasowych w Legionowie 14 października 2012 r. w klasie otwartej Solo zdobył złoty medal z I lokatą, ocenę doskonałą i CWC, Aiki zdobył srebrny medal z II lokatą i ocenę doskonałą, a Kiara zdobyła srebrny medal z II lokatą i oceną doskonałą.

KIARA JEST CHAMPIONEM POLSKI

24 listopada 2014 pojawiło się w naszym domu kolejne maleństwo (miot B).
Bellatrix z Gwiazdy Porannej. vel. "Blissi"


22 czerwca 2017r. zakończyła się niepowodzeniem nasza walka o zdrowie i życie Orina. On już wie czy jest psie niebo. Myślę że daliśmy mu 5,5 roku szczęśliwego w końcu po latach tułaczki po schroniskach życia. O dłużej nie dało się zawalczyć.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
24 listopada 2014 urodziła się w naszej hodowli kolejna kruszynka. Szczegóły w zakładce szczeniaki.